İki Duvar Arası Duşakabin

İki Duvar Arası Duşakabin

Genel banyolarda iki duvar arası duşakabin banyo içerisinde kullanılan lavabo klozet banyo dolabı vb. materyallerin konumu göz önünde bulundurularak seçilen modelin duşa giriş kısmı belirlenmelidir. Kullanıcının ihtiyaçları gözününde bulundurularak seçilecek olan model, kullanım kolaylığıyla beraber ve fonksiyonelliği, banyo odası tasarım detaylarına uyumluluğu sistem su sızdırmazlık ve sürgü ya da oda kapısı gibi açılan duş kapıları tercih edilebilinir.

Duvardan Duvara Duşakabin

Duş kapılarında tercihe ve banyo odasının kullanım alanına göre duş kapıları içe veya dışa açılan modellerden seçilebilinir. Duvardan duvara duşakabin kullanımına uygun banyolarda tasarıma uygun duş menteşeleri kulp denge çubuğu gibi metallerin banyoda kullanılan diğer metal aksamlarla uyumluluğu tasarımda önemli rol oynar. Bu aşamada menteşelerdeki işlevsellik de unutulmamalıdır. Yine menteşelerin kapı camı yük ağırlığını çekecek kapasitede olduğu da en önemli faktörlerden birisidir.

Duvardan Menteşeli Duşakabin

Cam kalınlıklarına uygun menteşeler tercih etmek hem güvenlik hem de uzun ömürlülük bakımından kaçınılmazdır. İki duvar arası duşakabin uygulamalarında, kapı açılış yönleri ve sabit camları ölçeklendirmek keşif dahilinde olmalıdır ki, temperli camların sonradan kesilip biçilmediği bilinmelidir. Sürgü ya da duş kapılı modellerde kulp seçenekleri duşakabin tasarımına uygunluğunun yanında bazı durumlarda işlevsellik katması da düşünülebilinir. (havlu ya da bırnoz askılığı gibi kullanılabilinir.)