Duş Teknesi

Flat duş teknesi grubu, banyo zemini uygulanacak tekne modeline göre kesilerek düşük zemin elde edilmekte, oluşan boşluğa kum serilerek flat teknenin montajı gerçekleştirilmektedir. Diğer tekne gruplarında bulunan tüm ölçüler flat duş teknesi grubunda da bulunmaktadır.
Mono blok duş teknesi grubu takribi yükseklik boyutları üretici firmalara göre değişkenlik gösterse de takribi h.7, h.10, h.15 gibi ara yükseklik ölçülerinde bulunabilmektedir. Diğer kenar ölçüleri normal tekne ebatları olabilen, her ölçüde üretimi mevcut olmaktadır.
Akrilik Duş Teknesi grubu, zeminin meyline göre ayakları ayarlanılabilinir, su gideri hortumunda herhangi bir tıkanma ya da duşteknesi alt bölgesi temizlenme durumu sözkonusu olduğunda, ön paneli çıkarılabilinir, yükseklik ölçü değerleri yine her firmaya göre değişkenlik göstermekle beraber, h.18, h,20, h.22, h.24, h.27 gibi farklı yükseklik ve iç derinliklerde bulabilmek mümkün.
Değişen ve gelişen bir dünyada, ürün gamı rekabet koşulları düzeyinde bazı firmalar geçmişe nazaran, standart ölçü değerleri haricinde, kısıtlı ya da geniş alanlar için tekne gruplarında, farklı ölçekteki duş teknelerini de bünyesine kazandırmış durumdalar.